VeKa

je společenství asi 30 mladých lidí, kteří svým zpěvem a hudbou chválí Boha. Často pořádají různé koncerty a doprovázejí setkání mládeže.

Láska, Radost a Pokoj... Tož dobré ne :-) ?

Napsáno 03.05.2012 21:31:00

A je tu ten den, kdy se máme spolu s dalšími kapelami sejít na zvukové zkoušce přímo ve Žďáru nad Sázavou, abychom se hudebně a hlavně tedy společně (ADORARE, KAPŘI a VEKA) připravovali na doprovod Celostátního setkání mládeže, které se bude konat právě ve Žďáru.

To se teda takhle v pátek větší část VeKy za krásného slunečného počasí sešla v pěkném městě pardubického kraje a to konkrétně a jak jinak než v Chocni. Odtamtud jsme společně vyrazili vlakem do Kolína, kde jsme se přidali k lidem z kapely studujícím v našem hlavním městě. Pak už v rytmu železničního drncání koleček rovnou do Žďáru. :)

Konečně jsme dorazili na místo našeho ubytování a zkoušení: BiGy. Tam se snažili bossové představit své kapely. A docela i úspěšně. ;-) Poté jsme se za společné modlitby s občasným drnknutím na kytaru a zpěvem, přimlouvali za Žďár a za maturanty. K síle toho všeho nám pomáhal p. Tomáš Hoffmann z Vesmíru, který se za námi přijel podívat. Nakonec jsme povečeřeli a šli na kutě.

V sobotu nás nemusely ani probouzet případně nastavené mobilní budíky. Dopomohlo nám k tomu totiž ranní sluníčko a také kytary, které doprovázel luxus, což bylo vstávání o půl deváté. V devět snídaně a po krátkém hraní a zpívání jsme šli na mši, kterou hudebně zajištovali KAPŘI. To s námi byl i Jenda Balík ze Sekce. Po obědě třeba spaní na trávníku za školou a někteří si byli zahrát fotbal. Následovala opět zkouška a pak volno až do večeře. Stejně jsme byli nevrlí a po ní se pustili ještě trochu do hudby, ale nakonec jsme se odhodlali jít přece jen spát.

Tož v neděli nechyběla velká mše, na které jsme se mohli zaposlouchat do varhan tamějšího kostela. Hlavním programem dne bylo ale zvučení kapel.
V pondělí se opět zkoušelo společně a to i kapela i sbor dohromady. Mši měl přes hudbu na starost Martin, za což mu patří velké díky, protože měl stěžené podmínky, když kvůli škole hodně lidí odjelo. K večeru jsme šli na Zelenou horu (kopec), abychom se mrkli na moc pěkný UNESCO kostel a celkově rozhýbali kosti – prošli se. Tři kapely a společné uzavření programu. S modlitbou a ke konci vyřáděním na nejrůznějších písničkách a to i lidových. Menší skupinka šla čarodějnice oslavit do hospůdky :) Z té skupinky se ještě menší část rozhodla spát pod širákem, páč počasí na to opravdu bylo.

Ráno jsme se pustili do úklidu a odcestovali do našich sladkých domovů, případně intrů a privátů.

A závěrem? Celý prodloužený víkend se celkově povedl. Našli jsme nové přátele a upevnili přátelství ve vlastní kapele. Na vlastní uši jsme se přesvědčili o různých stylech křesťanské hudby. Měli možnost se spojit s Pánem a s radostí mu zpívati a hráti. . A v neposlední řadě ochutnali i pivo tamějších krajin. Tak určitě jsme se něčemu zkrátka naučili. Tož naši ogaři (kluci) a cérky (holky) to uchopili za správný konec. Ale ne… tohle byl jenom začátek. Čekejte nás všechny na Celostátním setkání mládeže ve Žďáru 2012. Budeme se na vás těšit. Tak pamatujte: Láska, Radost a Pokoj(PS: V dnešní době se prostě to post skriptum píše. Tak tedy se ještě omlouvám, pokud jsem na Vás vyvalil moc textu a také za chybky. Pokud je tam nějaká opravdu velká, napište mi ;)) Váš PaloSdílet dál...

     

Pro členy

Jsi člen kapely? Přihlaš se, diskutuj, zjisti, co je nového i v interní sekci! Doufám, že jsi svoje heslo nezapomněl?!

Napiš nám!

Hrozně rádi dostáváme vzkazy - napiš nám! Přijmeme kritiku či chválu - i pozdrav nás potěší...

...a

jsem vekácká ovečka. Všude s VeKou jezdím, zpívám s nima na koncertech, jsem jednou z nich! Beze mě by se to ani neobéééšlo! Dost často mám k něčemu komentář, ráda se směju, bečím a budu tvým průvodcem po tomhle webu. Vítej!

...první...
...druhý...
vás tady je!

TOPlist