VeKa

je společenství asi 30 mladých lidí, kteří svým zpěvem a hudbou chválí Boha. Často pořádají různé koncerty a doprovázejí setkání mládeže.

První setkání aneb rozjezd Veky s novými členy

Napsáno 19.02.2010 22:43:00

Záčátek akce bych nazval sletem, protože každý přilétl ze svého domova či školy na Vesmír, který měl krásně prohrnutou (nebo spíše vyfrézovanou) cestu až nahoru, takže odpadalo brodění sněhem, z čehož někteří měli obavy=)

Program nám začal po mši a rohlíkách, sklence dobrého čaje a letmém úklidu schůzkou v krbovce. Ano tam, právě tam nás, nové, Míra představil celému spolču vekáckému a začal nám postupně rozdávat noty a sdělil termíny dalších akcí. Tento soubor informací jsme nakonec složili Pánu v modlitbě a šlo se cvičit, už hezky separé sbor a kapela:)

U piána nás rozezpíval Míra a šlo se do týmu a ti připravení =) se chytali hned a ti méně připravení si poslechli Míru a začalo se pilovat a pilovat a pak brousit, a mezi tím i vlhčit donešeným čajem, až jsme se celí znavili a s křížem se rozešli na kutě.

Ráno raníčko nejen panna ale i chlapec vstal a někdo i na chvály pospíchal:) Pak samo na snídani kde se na nás smál i nový den:) a hurá… né ven, ale zase ke klavíru a nástrojům a ladit formu. A tak to začalo… u klavíru k mému překvapení stojí Staňký a mačká tam ty bílý klapky, ale dobrý – hlasy nám znějí:)
A teď co? Ano, tým a brousíme a brousíme. No ještě mše polední, tam jsme si taky zazpívali a hlavně pobyli s Pánem, který nám pomáhal celou dobu. Po mši svaté přišlo agape: čili oběd; někteří lžící a jiní hůlkami či noži s vydličkami se najedli. Aa aa aaa pak se šlo nazkoušet si výtvory s kapelou, což bylo dost dobrý, protože tam byla kapela celá a my se s ní museli pobratřit… fajn, zase separovat a zkoušet a zpívat… pak zase ke kapele… Inu, bylo to hezké odpoledne. U večeře se ale stala věc: dozvěděli jsme se o noční akci. Po večeři si tedy všickni vzali bundy a boty a šlo se krásně společensky házet do sněhu a koulovat se a topit se v té bílé tuhé vodě, která byla všude okolo nás. Někteří zdolávali výstupy, jiní si užívali lety s dopady do sněhu a další zase přišli na to, že sníh studí a někteří sportovci hravě odolávali až náš kapelník musel třikrát měnit plíce, jelikož nestačil zaječímu tempu. =)

Po krásné mokré procházce se většina lidí šla převléci:) :) a následovala ruská ruleta, ale trochu jinak (s možností umytí vajíčka z hlavy jako hlavní cenu). Po několika kolech odolávání se vybral první adept a hned za ním Míra – krásný to úlovek:) A se strha bitva, až se musela celá krbovka setřít, což ale Anežka hravě zvládla.

A po tak krásném večeru následovalo ztišení u modlitby s klubíčkem a s díky a prosbami. To klubíčko nakonec upletlo síť, která nás spojuje a ukazuje důležitost každého z nás a výsledný celek společenství.


Neděle a ranní mše v Deštném nám oficiálně oznámila jméno nového arcibiskupa pražského: našeho Dominika a vybídla nás k tomu, abychom se modlili jak za našeho nového biskupa královéhradeckého, tak i za arcibiskupa, který nastoupí do nové funkce.

Po výšlapu zpět na Vesmír nás čekal úklid společných prostor. A jak se nám zpívalo!:) Oběd a nakonec loučení a odjezdy domů nebo zpátky do škol. Díky Bohu jsme všichni ve zdraví vše zvládli, krásně si zazpívali a zahráli a natěšili se na další setkání, které – jak doufám – si všichni užijeme ještě lépe.Sdílet dál...

     

Pro členy

Jsi člen kapely? Přihlaš se, diskutuj, zjisti, co je nového i v interní sekci! Doufám, že jsi svoje heslo nezapomněl?!

Napiš nám!

Hrozně rádi dostáváme vzkazy - napiš nám! Přijmeme kritiku či chválu - i pozdrav nás potěší...

...a

jsem vekácká ovečka. Všude s VeKou jezdím, zpívám s nima na koncertech, jsem jednou z nich! Beze mě by se to ani neobéééšlo! Dost často mám k něčemu komentář, ráda se směju, bečím a budu tvým průvodcem po tomhle webu. Vítej!

...první...
...druhý...
vás tady je!

TOPlist