VeKa

je společenství asi 30 mladých lidí, kteří svým zpěvem a hudbou chválí Boha. Často pořádají různé koncerty a doprovázejí setkání mládeže.

První setkání aneb rozjezd Veky s novými členy

Napsáno 19.02.2010

Záčátek akce bych nazval sletem, protože každý přilétl ze svého domova či školy na Vesmír, který měl krásně prohrnutou (nebo spíše vyfrézovanou) cestu až nahoru, takže odpadalo brodění sněhem, z čehož někteří měli obavy=)

Program nám začal po mši a rohlíkách, sklence dobrého čaje a letmém úklidu schůzkou v krbovce. Ano tam, právě tam nás, nové, Míra představil celému spolču vekáckému a začal nám postupně rozdávat noty a sdělil termíny dalších akcí. Tento soubor informací jsme nakonec složili Pánu v modlitbě a šlo se cvičit, už hezky separé sbor a kapela:)

U piána nás rozezpíval Míra a šlo se do týmu a ti připravení =) se chytali hned a ti méně připravení si poslechli Míru a začalo se pilovat a pilovat a pak brousit, a mezi tím i vlhčit donešeným čajem, až jsme se celí znavili a s křížem se rozešli na kutě.

Ráno raníčko nejen panna ale i chlapec vstal a někdo i na chvály pospíchal:) Pak samo na snídani kde se na nás smál i nový den:) a hurá… né ven, ale zase ke klavíru a nástrojům a ladit formu. A tak to začalo… u klavíru k mému překvapení stojí Staňký a mačká tam ty bílý klapky, ale dobrý – hlasy nám znějí:)
A teď co? Ano, tým a brousíme a brousíme. No ještě mše polední, tam jsme si taky zazpívali a hlavně pobyli s Pánem, který nám pomáhal celou dobu. Po mši svaté přišlo agape: čili oběd; někteří lžící a jiní hůlkami či noži s vydličkami se najedli. Aa aa aaa pak se šlo nazkoušet si výtvory s kapelou, což bylo dost dobrý, protože tam byla kapela celá a my se s ní museli pobratřit… fajn, zase separovat a zkoušet a zpívat… pak zase ke kapele… Inu, bylo to hezké odpoledne. U večeře se ale stala věc: dozvěděli jsme se o noční akci. Po večeři si tedy všickni vzali bundy a boty a šlo se krásně společensky házet do sněhu a koulovat se a topit se v té bílé tuhé vodě, která byla všude okolo nás. Někteří zdolávali výstupy, jiní si užívali lety s dopady do sněhu a další zase přišli na to, že sníh studí a někteří sportovci hravě odolávali až náš kapelník musel třikrát měnit plíce, jelikož nestačil zaječímu tempu. =)

Po krásné mokré procházce se většina lidí šla převléci:) :) a následovala ruská ruleta, ale trochu jinak (s možností umytí vajíčka z hlavy jako hlavní cenu). Po několika kolech odolávání se vybral první adept a hned za ním Míra – krásný to úlovek:) A se strha bitva, až se musela celá krbovka setřít, což ale Anežka hravě zvládla.

A po tak krásném večeru následovalo ztišení u modlitby s klubíčkem a s díky a prosbami. To klubíčko nakonec upletlo síť, která nás spojuje a ukazuje důležitost každého z nás a výsledný celek společenství.


Neděle a ranní mše v Deštném nám oficiálně oznámila jméno nového arcibiskupa pražského: našeho Dominika a vybídla nás k tomu, abychom se modlili jak za našeho nového biskupa královéhradeckého, tak i za arcibiskupa, který nastoupí do nové funkce.

Po výšlapu zpět na Vesmír nás čekal úklid společných prostor. A jak se nám zpívalo!:) Oběd a nakonec loučení a odjezdy domů nebo zpátky do škol. Díky Bohu jsme všichni ve zdraví vše zvládli, krásně si zazpívali a zahráli a natěšili se na další setkání, které – jak doufám – si všichni užijeme ještě lépe.Sdílet dál...

     

TOPlist