VeKa

je společenství asi 30 mladých lidí, kteří svým zpěvem a hudbou chválí Boha. Často pořádají různé koncerty a doprovázejí setkání mládeže.

Zkouška na Vesmíru II aneb jak to všechno bylo

Napsáno 12.03.2006

Jako obvykle cesta autobusem, autem, pěšky, na lyžích…jak kdo chtěl, ale cíl jasný: Deštné v Orlických Horách, Diecézní centrum mládeže, Vesmír. A proč? Protože byl pátek. A co víc, pátek 9. 3., takže zkouška VeKy!!!

No, já tam jako obvykle přijel jako jeden z prvních, ptž mi jede autobus brzo. A právě akorát, abych stihnul mši svatou. Po mši nás tam už bylo víc. Tak se začalo s prací. Teď nevim, jestli se začalo před večeří nebo po ní… ??? No tj jedno… Rozbili jsme tábor jako…

Zkouška na Vesmíru I

Napsáno 13.02.2006

Vesmírná kapela v nové sestavě zkouší mnoho nových věcí. Pro mě je nové například uspořádat víkendovou zkoušku jenom pro muzikanty a víkendovou zkoušku jenom pro sbor. Poté, kdy onehdá v Pardubicích na „radě starších“ padlo definitivní rozhodnutí natočit CD rytmických vánočních písní, zvolili jsme tuto variantu, aby muzikanti mohli naplno rozvinout své tvůrčí potenciály při aranžování skladeb a stejně tak zpěváci aby mohli pracovat na vícehlasech nerušení žádným kraválem.

 O…

Koncert v Heřmaňáku

Napsáno 24.10.2005

b VeKa v Heřmanově Městci – dále již jen „Heřmaňák“ /b

Ráno vstanu, překontroluju si školu, pustím hudbu, mrknu do zrcadla a na net=). Na stránkách VeKy přibyl nový příspěvek- Jirka nás nabádá k příspěvkům do kroniky…mám, či nemám…Mrknu na hodinky- za pět minut osm. To je nejvyšší čas letět do školy. Běžím do třídy s černou vidinou nepříjemné profesorky…“Uff, není tu!=)“..Po třech minutách nic nedělání se začínám nudit. A v tu ránu mě to napadne-NAPÍŠU PŘÍSPEVĚK DO KRONIKY!!!.…

Zkouška na Vesmíru III

Napsáno 02.10.2005

b Pátek /b

Od pátečního rána jsem nemyslela na nic jiného, než na Veku. Stihnu se připravit? Co mě tam čeká?

Na poslední chvíli nám Terezka Machová řekla, že nás odveze na Vesmír autem, protože nám má vařit…

Stepovala jsem chvilku na smluveném místě ve smluvený čas, pak se začala trousit zbytek posádky zeleného Formana. Ale nám snad nebylo dopřáno odjet! První zádrhel se vyskytl – jak se vlastně otevírá kufr? Terezka se však nenechala odradit,…

Kolín nad Rýnem

Napsáno 01.10.2005

Po přesunu z Magdeburské diecéze do dočasného centra křesťanského dění, tedy do Kolína nad Rýnem, jsme začali vychutnávat program jako „normální“ účastníci.

Chodili jsme si po městě, sledovali jsme dění ve farnosti st. Agnes, tedy v ČNC, mačkali jsme se v MHD, čekali fronty na jídlo, seznamovali jsme se s cizinci…, no prostě jsme si to naplno užívali.

Ve středu dne 17. 8. 2005 jsme se ale po obědě sešli a přesunuli se do kostela na druhém konci města, kde jsme…

Janovičky a koncert v Chocni

Napsáno 06.05.2005

b Pátek 22. dubna 2005 /b

Co pátek? Protřel jsem očka a honem ke snídani. Hlavou mi běželo mnoho myšlenek, ale ta první byla VeKa.

Jako vždy všechno na poslední chvíli jsem balil věci, které bylo potřeba vzít s sebou. Nejsem schopen si odepřít ani pět minut spánku, tak si jistě dokážete představit, že z normální chůze na zastávku byl rázem sprint na 100 m. Už aby bylo odpoledne. Dočkal jsem se. Po škole zase rychle na autobus a domů.

Sotva jsem…

Velikonoce 2005

Napsáno 01.04.2005

Není článek jako článek. Obyčejně se snažím psát krátce. Pokud si ale chceš, milý čtenáři, otevřít toto duchovní slovíčko, pak věz, že ho nepřečteš na posezení, ale pěkně na pokračování. Velikonoce jsou svátky bohaté na události a já se toužím o ně rozdělit.

http://veka.signaly.cz/…oce_2005.doc – 434 kB, MS Word

Triduum

Napsáno 23.03.2005

http://veka.signaly.cz/…/triduum.doc – 43 kB, MS Word

Čekat

Napsáno 23.03.2005

http://veka.signaly.cz/…ry/cekat.doc – 23 kB, MS Word

Dvě minuty k půlnoci

Napsáno 16.03.2005

http://veka.signaly.cz/…_pulnoci.doc – 11 kB, MS Word

TOPlist